Username: 
  Password: 

2017 - 2018 Ohio South State League
Team Schedules - BU13
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://osysa-2017stateleague.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=9A9598FA-4DD5-4885-9A6F-1EC5F55E9E74&tournamentguid=5C02972B-6B01-419B-84E3-CD81E4163CCD&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A7 : Crew SC Pre-Academy 20051333333033328 9  22  9  1 1
 A4 : Classics Eagles Red 053313333003325 8  14  12  0 0
 A8 : CUP 05 Pre-DA3310133313324 7  12  9  2 0
 A9 : CUSA Crew SC U13B NPL0001333333322 7  4  17  0 0
 A3 : Blast FC 050303333103322 7  9  18  1 0
 A2 : Barcelona United Academy 05B3103103031318 5  2  17  2 0
 A11 : Ohio Celtic Alliance 05 Elite0331300033117 5  6  11  0 0
 A6 : Columbus United 051103330000011 3  -2  15  3 0
 A5 : Club Ohio 2005 Green 1300030100018 2  -7  25  0 0
 A12 : TFA Elite310000030007 2  -18  31  0 0
 A1 : Alliance Cincinnati Elite Gold B05010003110006 1  -9  22  2 0
 A10 : FOSC B05 Elite000000000000 0  -33  46  3 0

Bracket - Friday, August 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841232  PASA Complex  06:30 PM  3 A2 vs A3Barcelona United Academy 05B 3 vs.Blast FC 052

Bracket - Sunday, August 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841205  Glen Oak Park  06:00 PM  1 A6 vs A2Columbus United 05 1 vs.Barcelona United Academy 05B1

Bracket - Saturday, August 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841207  Marr Park  03:00 PM  2 A8 vs A11CUP 05 Pre-DA 1 vs.Ohio Celtic Alliance 05 Elite0

Bracket - Sunday, August 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841246  Miami Whitewater  06:00 PM  15 A12 vs A10TFA Elite 3 vs.FOSC B05 Elite1

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841197  Miami Meadows  12:00 PM  1 A1 vs A3Alliance Cincinnati Elite Gold B05 0 vs.Blast FC 051
 841256  Glen Oak Park  12:30 PM  1 A6 vs A7Columbus United 05 2 vs.Crew SC Pre-Academy 20052
 841194  Darree  05:00 PM  2 A5 vs A10Club Ohio 2005 Green 1 6 vs.FOSC B05 Elite2

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841216  Thompson Park New Albany  11:00 AM  8 A7 vs A5Crew SC Pre-Academy 2005 2 vs.Club Ohio 2005 Green 11
 841251  Miami Whitewater  02:00 PM  15 A12 vs A1TFA Elite 2 vs.Alliance Cincinnati Elite Gold B052
 841222  Marr Park  02:00 PM  2 A8 vs A6CUP 05 Pre-DA 2 vs.Columbus United 050

Bracket - Wednesday, September 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841211  Thompson Park New Albany  06:30 PM  8 A7 vs A3Crew SC Pre-Academy 2005 1 vs.Blast FC 050

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841228  Thompson Field  10:00 AM  9 A9 vs A7CUSA Crew SC U13B NPL 1 vs.Crew SC Pre-Academy 20055
 841252  PASA Complex  05:00 PM  1 A2 vs A11Barcelona United Academy 05B 1 vs.Ohio Celtic Alliance 05 Elite2

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841220  Ankeney  10:30 AM  6 A11 vs A12Ohio Celtic Alliance 05 Elite 4 vs.TFA Elite0
 841221  Phillips Park  11:00 AM  A A1 vs A7Alliance Cincinnati Elite Gold B05 1 vs.Crew SC Pre-Academy 20053
 841247  PASA Complex  03:30 PM  1 A2 vs A9Barcelona United Academy 05B 1 vs.CUSA Crew SC U13B NPL0

Bracket - Monday, September 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841212  Marr Park  07:00 PM  2 A8 vs A2CUP 05 Pre-DA 1 vs.Barcelona United Academy 05B1

Bracket - Friday, September 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841204  Darree  06:30 PM  1 A5 vs A3Club Ohio 2005 Green 1 2 vs.Blast FC 053

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841198  Liberty Park  10:00 AM  3 A4 vs A2Classics Eagles Red 05 2 vs.Barcelona United Academy 05B1
 841215  Glen Oak Park  12:30 PM  1 A6 vs A1Columbus United 05 1 vs.Alliance Cincinnati Elite Gold B050

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841236  Miami Whitewater  11:00 AM  15 A12 vs A6TFA Elite 0 vs.Columbus United 052
 841254  Liberty Park  02:00 PM  7 A4 vs A9Classics Eagles Red 05 5 vs.CUSA Crew SC U13B NPL0
 841229  Fairfield Optimist  02:30 PM  5 A10 vs A6FOSC B05 Elite 1 vs.Columbus United 056
 841226  Miami Whitewater  04:00 PM  15 A12 vs A2TFA Elite 1 vs.Barcelona United Academy 05B2

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841193  Liberty Park  10:00 AM  3 A4 vs A11Classics Eagles Red 05 1 vs.Ohio Celtic Alliance 05 Elite1
 841192  NCA  11:00 AM  13 A3 vs A12Blast FC 05 7 vs.TFA Elite3
 841206  Thompson Park New Albany  03:30 PM  8 A7 vs A12Crew SC Pre-Academy 2005 5 vs.TFA Elite1

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841199  Darree  12:30 PM  1 A5 vs A12Club Ohio 2005 Green 1 1 vs.TFA Elite3
 841196  Thompson Park New Albany  02:00 PM  9 A7 vs A8Crew SC Pre-Academy 2005 3 vs.CUP 05 Pre-DA0

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841249  Liberty Park  10:00 AM  7 A4 vs A7Classics Eagles Red 05 3 vs.Crew SC Pre-Academy 20051
 841243  Cooper Park  01:30 PM  3 A3 vs A6Blast FC 05 2 vs.Columbus United 051

Bracket - Sunday, October 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841210  Glen Oak Elementary  03:00 PM  1 A6 vs A4Columbus United 05 0 vs.Classics Eagles Red 052

Bracket - Wednesday, October 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841242  Thompson Park New Albany  06:00 PM  8 A2 vs A7Barcelona United Academy 05B 0 vs.Crew SC Pre-Academy 20055

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841203  Havener Park  11:00 AM  7 A4 vs A1Classics Eagles Red 05 7 vs.Alliance Cincinnati Elite Gold B052
 841250  Darree  04:30 PM  1 A5 vs A6Club Ohio 2005 Green 1 1 vs.Columbus United 050

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841200  Glen Oak Elementary  11:30 AM  1 A6 vs A11Columbus United 05 1 vs.Ohio Celtic Alliance 05 Elite2
 841231  Miami Whitewater  03:00 PM  15 A12 vs A4TFA Elite 0 vs.Classics Eagles Red 051
 841239  Fairfield Optimist  03:30 PM  5 A10 vs A1FOSC B05 Elite 0 vs.Alliance Cincinnati Elite Gold B053

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841202  Marr Park  10:00 AM  2 A8 vs A9CUP 05 Pre-DA 2 vs.CUSA Crew SC U13B NPL2
 841237  PASA Complex  05:30 PM  1 A2 vs A5Barcelona United Academy 05B 3 vs.Club Ohio 2005 Green 12

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841213  Harrison Soccer Complex  11:00 AM  9 A9 vs A12CUSA Crew SC U13B NPL 2 vs.TFA Elite0
 841241  Miami Whitewater  04:00 PM  15 A12 vs A8TFA Elite 0 vs.CUP 05 Pre-DA4

Bracket - Friday, October 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841240  Ankeney  05:00 PM  5 A11 vs A9Ohio Celtic Alliance 05 Elite 1 vs.CUSA Crew SC U13B NPL2

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841209  Clear Creek  11:00 AM  16 A1 vs A5Alliance Cincinnati Elite Gold B05 3 vs.Club Ohio 2005 Green 13
 841235  Ankeney  05:00 PM  5 A11 vs A7Ohio Celtic Alliance 05 Elite 0 vs.Crew SC Pre-Academy 20051

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841253  NCA  04:00 PM  13 A3 vs A10Blast FC 05 2 vs.FOSC B05 Elite1

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841217  Marr Park  12:00 PM  2 A8 vs A4CUP 05 Pre-DA 2 vs.Classics Eagles Red 050

Bracket - Saturday, March 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841255  Voice of America Park  03:15 PM  1 A5 vs A8Club Ohio 2005 Green 1 0 vs.CUP 05 Pre-DA3

Bracket - Sunday, March 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841191  Lakota West  05:30 PM  Stad A2 vs A1Barcelona United Academy 05B 1 vs.Alliance Cincinnati Elite Gold B051

Bracket - Sunday, April 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841201  Harvest Prep Academy  01:00 PM  1 A7 vs A10Crew SC Pre-Academy 2005 8 vs.FOSC B05 Elite0
 841223  Darree  04:00 PM  2 A9 vs A5CUSA Crew SC U13B NPL 4 vs.Club Ohio 2005 Green 11
 841248  Cooper Park  04:30 PM  5 A3 vs A8Blast FC 05 2 vs.CUP 05 Pre-DA2

Bracket - Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841219  Mount Notre Dame HS  11:00 AM  1 A10 vs A2FOSC B05 Elite 0 vs.Barcelona United Academy 05B4
 841208  Oak Grove  06:00 PM  51 A9 vs A10CUSA Crew SC U13B NPL 3 vs.FOSC B05 Elite1

Bracket - Wednesday, April 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841227  Marr Park  06:30 PM  2 A8 vs A1CUP 05 Pre-DA 1 vs.Alliance Cincinnati Elite Gold B050

Bracket - Saturday, April 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841218  Oak Grove  04:00 PM  51 A9 vs A3CUSA Crew SC U13B NPL 2 vs.Blast FC 051

Bracket - Sunday, April 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841234  Fairfield Optimist  04:00 PM  5 A10 vs A8FOSC B05 Elite 1 vs.CUP 05 Pre-DA3

Bracket - Saturday, May 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841225  Ankeney  10:45 AM  12 A11 vs A3Ohio Celtic Alliance 05 Elite 2 vs.Blast FC 053

Bracket - Monday, May 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841238  NCA  06:30 PM  13 A3 vs A4Blast FC 05 4 vs.Classics Eagles Red 051

Bracket - Wednesday, May 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841233  Miami Meadows  07:00 PM  1 A1 vs A9Alliance Cincinnati Elite Gold B05 0 vs.CUSA Crew SC U13B NPL2
 841244  Liberty Park  07:00 PM  7 A4 vs A5Classics Eagles Red 05 2 vs.Club Ohio 2005 Green 11

Bracket - Sunday, May 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841195  Glen Oak Park  04:00 PM  1 A6 vs A9Columbus United 05 0 vs.CUSA Crew SC U13B NPL2

Bracket - Wednesday, May 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841245  AIA  07:00 PM  Turf A1 vs A11Alliance Cincinnati Elite Gold B05 0 vs.Ohio Celtic Alliance 05 Elite1

Bracket - Saturday, June 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841214  Fairfield Optimist  11:00 AM  5 A10 vs A11FOSC B05 Elite 1 vs.Ohio Celtic Alliance 05 Elite4
 841224  Fairfield Optimist  03:30 PM  5 A10 vs A4FOSC B05 Elite 0 vs.Classics Eagles Red 054

Bracket - Sunday, June 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 841230  Darree  10:45 AM  1 A11 vs A5Ohio Celtic Alliance 05 Elite 0 vs.Club Ohio 2005 Green 10






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.