Username: 
  Password: 

2017 - 2018 Ohio South State League
Team Schedules - BU12
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://osysa-2017stateleague.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=D410051E-8FD1-49C6-8D34-AC30130B7394&tournamentguid=5C02972B-6B01-419B-84E3-CD81E4163CCD&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A3 : Blast FC 06 Red3133333333331 10  33  8  4 2
 A11 : OP Green3313333333331 10  29  9  1 0
 A4 : BSA Celtic 06 White3133303303022 7  10  14  2 1
 A2 : Barcelona United Academy 06B3103030303319 6  5  23  0 1
 A8 : KHA 06 Red1331300013318 5  6  18  0 0
 A10 : Metro FC 06 Rapids1001303330317 5  4  16  0 0
 A12 : TFA Elite 20063100310130315 4  -10  37  0 0
 A5 : Classics Eagles Red 060330033100114 4  5  18  0 0
 A6 : Club Ohio 2006 Green 10113113300013 3  0  22  0 0
 A1 : Alliance Cincinnati Elite100000003004 1  -20  34  1 0
 A9 : Lakota FC 06 Premier000300000003 1  -26  46  0 0
 A7 : Crew SC Pre-Academy 2006100000000001 0  -36  64  0 1

Bracket - Sunday, August 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15074  Phillips Park  01:00 PM  D A1 vs A7Alliance Cincinnati Elite 1 vs.Crew SC Pre-Academy 20061

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15083  Darree  10:00 AM  8 A11 vs A5OP Green 4 vs.Classics Eagles Red 063
 15104  Harrison Soccer Complex  10:00 AM  8 A12 vs A1TFA Elite 2006 3 vs.Alliance Cincinnati Elite2
 15063  Darree  10:30 AM  12 A6 vs A4Club Ohio 2006 Green 1 1 vs.BSA Celtic 06 White2
 15087  Delco Park  12:00 PM  4 A10 vs A8Metro FC 06 Rapids 1 vs.KHA 06 Red1

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15071  Walter J. Long  02:00 PM  1 A9 vs A3Lakota FC 06 Premier 0 vs.Blast FC 06 Red6

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15084  Miami Whitewater Park  03:00 PM  12 A12 vs A4TFA Elite 2006 1 vs.BSA Celtic 06 White1

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15052  Liberty Park  11:00 AM  1 A5 vs A12Classics Eagles Red 06 6 vs.TFA Elite 20060
 15073  Liberty Park  03:00 PM  1 A11 vs A12OP Green 11 vs.TFA Elite 20060

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15099  Miami Whitewater Park  02:30 PM  12 A12 vs A10TFA Elite 2006 2 vs.Metro FC 06 Rapids0
 15062  Phillips Park  03:00 PM  D A1 vs A5Alliance Cincinnati Elite 0 vs.Classics Eagles Red 063

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15090  PASA Complex  11:00 AM  8 A2 vs A5Barcelona United Academy 06B 2 vs.Classics Eagles Red 061
 15078  Darree  11:30 AM  8 A11 vs A3OP Green 1 vs.Blast FC 06 Red1
 15107  Walter J. Long  04:00 PM  1 A4 vs A9BSA Celtic 06 White 3 vs.Lakota FC 06 Premier1

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15058  Darree  11:00 AM  10 A6 vs A2Club Ohio 2006 Green 1 2 vs.Barcelona United Academy 06B2

Bracket - Friday, October 06, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15057  Liberty Park  06:15 PM  1 A5 vs A3Classics Eagles Red 06 0 vs.Blast FC 06 Red5

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15055  Town and Country  12:00 PM  2 A8 vs A9KHA 06 Red 5 vs.Lakota FC 06 Premier2

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15085  PASA Complex  01:00 PM  8 A2 vs A3Barcelona United Academy 06B 1 vs.Blast FC 06 Red5
 15049  Antrim Park  04:30 PM  1 A7 vs A8Crew SC Pre-Academy 2006
Forfeited Game
 0 vs.KHA 06 Red4F

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15094  Miami Whitewater Park  01:00 PM  12 A12 vs A8TFA Elite 2006 1 vs.KHA 06 Red1
 15081  Walter J. Long  02:30 PM  1 A9 vs A7Lakota FC 06 Premier 4F vs.Crew SC Pre-Academy 2006
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15079  Harrison Soccer Complex  01:15 PM  8 A12 vs A2TFA Elite 2006 1 vs.Barcelona United Academy 06B5

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15089  Harrison Soccer Complex  09:00 AM  8 A12 vs A6TFA Elite 2006 1 vs.Club Ohio 2006 Green 11
 15076  Walter J. Long  02:15 PM  1 A9 vs A5Lakota FC 06 Premier 1 vs.Classics Eagles Red 064

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15069  Liberty Park  10:00 AM  4 A7 vs A5Crew SC Pre-Academy 2006 0 vs.Classics Eagles Red 066
 15068  Darree  11:00 AM  11 A6 vs A1Club Ohio 2006 Green 1 3 vs.Alliance Cincinnati Elite0
 15106  NCA  11:30 AM  7 A3 vs A10Blast FC 06 Red 4 vs.Metro FC 06 Rapids2
 15065  Town and Country  12:00 PM  1 A8 vs A2KHA 06 Red 4 vs.Barcelona United Academy 06B2

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15103  Liberty Park  11:00 AM  4 A5 vs A6Classics Eagles Red 06 0 vs.Club Ohio 2006 Green 10
 15056  Ankeney  12:00 PM  15 A4 vs A1BSA Celtic 06 White 4 vs.Alliance Cincinnati Elite0

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15100  PASA Complex  01:00 PM  8 A2 vs A9Barcelona United Academy 06B 3 vs.Lakota FC 06 Premier1

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15105  PASA Complex  01:00 PM  8 A2 vs A11Barcelona United Academy 06B 1 vs.OP Green3

Bracket - Sunday, November 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15095  PASA Complex  01:30 PM  8 A2 vs A7Barcelona United Academy 06B 4 vs.Crew SC Pre-Academy 20061

Bracket - Friday, April 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15082  Delco Park  06:30 PM  4 A10 vs A6Metro FC 06 Rapids 0 vs.Club Ohio 2006 Green 10

Bracket - Tuesday, April 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15064  Thompson Park New Albany  06:00 PM  1 A7 vs A3Crew SC Pre-Academy 2006 0 vs.Blast FC 06 Red8

Bracket - Thursday, April 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15092  Delco Park  06:45 PM  4 A10 vs A1Metro FC 06 Rapids 4 vs.Alliance Cincinnati Elite1

Bracket - Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15067  Delco Park  01:00 PM  4 A10 vs A11Metro FC 06 Rapids 0 vs.OP Green2
 15097  Ankeney  05:45 PM  23 A4 vs A5BSA Celtic 06 White 3 vs.Classics Eagles Red 061

Bracket - Tuesday, April 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15077  Delco Park  06:30 PM  4 A10 vs A4Metro FC 06 Rapids 2 vs.BSA Celtic 06 White0

Bracket - Saturday, April 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15102  Ankeney  10:45 AM  1 A4 vs A7BSA Celtic 06 White 6 vs.Crew SC Pre-Academy 20062

Bracket - Sunday, April 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15048  Darree  10:00 AM  13 A6 vs A9Club Ohio 2006 Green 1 6 vs.Lakota FC 06 Premier0
 15051  Ankeney  12:30 PM  23 A4 vs A2BSA Celtic 06 White 2 vs.Barcelona United Academy 06B0
 15101  NCA  03:00 PM  7 A3 vs A8Blast FC 06 Red 5 vs.KHA 06 Red0

Bracket - Saturday, April 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15050  Phillips Park  10:00 AM  D A1 vs A3Alliance Cincinnati Elite 2 vs.Blast FC 06 Red3
 15060  Town and Country  01:00 PM  1 A8 vs A11KHA 06 Red 1 vs.OP Green2
 15061  Walter J. Long  03:00 PM  1 A9 vs A10Lakota FC 06 Premier 0 vs.Metro FC 06 Rapids6
 15046  Ankeney  05:00 PM  23 A4 vs A11BSA Celtic 06 White 1 vs.OP Green4

Bracket - Sunday, April 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15059  Thompson Park New Albany  11:30 AM  1 A7 vs A12Crew SC Pre-Academy 2006 1 vs.TFA Elite 20062
 15070  Town and Country  02:00 PM  2 A8 vs A4KHA 06 Red 0 vs.BSA Celtic 06 White2
 15045  NCA  03:30 PM  7 A3 vs A12Blast FC 06 Red 8 vs.TFA Elite 20060
 15047  Liberty Park  07:00 PM  1 A5 vs A10Classics Eagles Red 06 1 vs.Metro FC 06 Rapids2

Bracket - Wednesday, May 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15088  Darree  06:30 PM  15 A11 vs A7OP Green 13 vs.Crew SC Pre-Academy 20061
 15072  SC game  06:45 PM  1 A10 vs A2Metro FC 06 Rapids 1 vs.Barcelona United Academy 06B5

Bracket - Saturday, May 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15098  Miami Meadows  03:00 PM  14 A1 vs A11Alliance Cincinnati Elite 0 vs.OP Green5

Bracket - Tuesday, May 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15109  Darree  06:30 PM  15 A6 vs A7Club Ohio 2006 Green 1 7 vs.Crew SC Pre-Academy 20063

Bracket - Wednesday, May 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15086  Miami Meadows  06:15 PM  13 A1 vs A9Alliance Cincinnati Elite 3 vs.Lakota FC 06 Premier1

Bracket - Saturday, May 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15091  Tourney Game  09:30 AM  2 A3 vs A4Blast FC 06 Red 2 vs.BSA Celtic 06 White0

Bracket - Saturday, May 19, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15066  Walter J Long  03:00 PM  1 A9 vs A12Lakota FC 06 Premier 1 vs.TFA Elite 20063

Bracket - Sunday, May 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15054  Delco Park  01:00 PM  4 A7 vs A10Crew SC Pre-Academy 2006 0 vs.Metro FC 06 Rapids9

Bracket - Monday, May 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15108  Liberty Park  07:00 PM  4 A5 vs A8Classics Eagles Red 06 1 vs.KHA 06 Red1

Bracket - Thursday, May 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15053  Darree  06:30 PM  14 A6 vs A11Club Ohio 2006 Green 1 0 vs.OP Green6

Bracket - Saturday, May 26, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15075  Town and Country  11:45 AM  2 A8 vs A6KHA 06 Red 2 vs.Club Ohio 2006 Green 10

Bracket - Tuesday, May 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15096  NCA  07:00 PM  8 A3 vs A6Blast FC 06 Red 6 vs.Club Ohio 2006 Green 12

Bracket - Saturday, June 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15044  PASA Complex  12:00 PM  8 A2 vs A1Barcelona United Academy 06B 3 vs.Alliance Cincinnati Elite2

Bracket - Sunday, June 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15093  Darree  04:00 PM  12 A11 vs A9OP Green 7 vs.Lakota FC 06 Premier1
 15080  Town and Country  07:00 PM  1 A8 vs A1KHA 06 Red 4 vs.Alliance Cincinnati Elite2






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.